پایان نامه ارشد بررسی مشکلات اجرائی پروژه های مقاوم سازی ساختمان های آموزشی و ارائه راهکار

دانلود پایان نامه

پایان نامه ارشد: رشته عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی مشکلات اجرائی پروژه های مقاوم سازی ساختمان های آموزشی و ارائه راهکار

تکه هایی از متن :

1-1     بخش اول:مبانی نظری تحقیق

1-1-1   مقدمه

انسان از آغاز خلقت همواره با موضوع بلاياي طبيعي مواجه بوده و تلاش نموده است تا اين حوادث و سوانح طبيعت رامديريت و كنترل نمايد و زندگي خود را از اين خطرات، ايمن و محفوظ دارد . در ميان بلاياي طبيعي، زلزله از ويژگي هاي خاصي برخوردار بوده و در قرن گذشته با توجه به عوامل زير اهميت بيشتري به مديريت بحران زلزله داده شده است:

  1. افزايش تعداد شهرها در نقاط مختلف كه بسياري در مناطق فعال لرزه خيز واقعند.
  2. گسترش و توسعه شهرها به گون هاي كه گسل هاي زيادي در داخل شهرها قرار گرفته اند.
  3. افزايش تراكم جمعيت شهرها كه باعث افزايش تعداد قربانيان زلزله گرديده است.
  4. افزایش كمي وكيفي تاسيسات و امكانات مختلف شهري، كه باعث افزايش سرمايه گذاري انسان در شهرها وگسترش خسارات مالي ناشي از زلزله شده است.
  5. پيشرفت دانش لرزه شناسي و مهندسي زلزله، كه بشر را قادر به ثبت اطلاعات زلزله هاي گذشته و تجزيه وتحليل هرچه دقيق تر آن ها نموده است.

ايران از نظر خطرلرزه خيزي در منطقه ي فعال جهان قرار دارد و به گواهي اطلاعات مستند علمي و مشاهدات قرن بيستم از خطرپذيرترين مناطق جهان در اثر زمين لرزه هاي پرقدرت محسوب مي شود. در سال هاي اخير به طور متوسط هر پنج سال يك زمين لرزه با صدمات جاني و مالي بسيار بالا در نقطه اي از كشور رخ داده است و درحال حاضر ايران در صدركشورهايي است كه وقوع زلزله در آن با تلفات جاني بالا همراه است . گرچه جلوگيري كامل از خسارات ناشي اززلزله هاي شديد بسيار دشوار است ليكن با افزايش سطح اطلاعات در رابطه با لرزه خيزي كشور، آموزش همگاني و ترويج فرهنگ ايمني، شناسايي و مطالعه دقيق وضعيت آسيب پذيري مستحدثات (ساختمان ها، تاسيسات زيربنايي و شريان هاي حياتي و ايمن سازي و مقاوم سازي صحيح و اصولي آن ها، مي توان تا حد مطلوب تلفات و خسارات ناشي از زلزه هاي آتي را كاهش داد . بر همين اساس پروژه هاي مقاوم سازي و بهسازي ساختمان هاي مهم، تاسيسات زير بنايي و شريان هاي حياتي كشور در دستور بخش هاي مختلف دولت قرار گرفت. [3]

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود پایان نامه عمران: بررسی مشکلات اجرائی پروژه های مقاوم سازی ساختمان های آموزشی و ارائه راهکار

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *