بررسی ظرفیت میدان های شهری و عوامل موثر بر آن:دانلود پایان نامه ارشد عمران

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی ظرفیت میدان های شهری و عوامل موثر بر آن

تکه هایی از متن :

2-4-6- ورودی شهرها و آرام‌سازی ترافیک

امروزه میدان‌ها به‌عنوان بخشی از پروژه‌های شهری مطرح هستند و درجایی که مشکلات ایمنی و ظرفیت مطرح نباشد نیازی به احداث میدان نیست. این پروژه‌ها اغلب در مناطق تجاری و حقوقی به‌عنوان یک مدخل برای انتقال و تغییر محیط و تشویق به کاهش سرعت محیط اجرا می‌شود. یک میدان ممکن است همچنین برای آرام‌سازی ترافیک مناسب باشد زمانی که شرایط زیر برقرار باشد:

  • مشاهدات ثبت‌شده سرعت، احجام ترافیک بالا و بی‌دقتی رانندگان
  • فضای ناکافی برای فعالیت‌های کناره راه یا نیاز به فراهم کردن شرایط ایمن‌تر و آهسته‌تر برای کاربران وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری
  • ساخت‌وسازهای جدید (بازشدگی راه، چراغ ترافیکی، راه جدید و …) که باعث افزایش حجم ترافیک می‌گردد.

میدان‌هایی که به‌عنوان مدخل ورودی پیشنهاد می‌شود باید همانند وسایل کنترل ترافیک بر روی آن‌ها تحلیل دقیقی انجام شود. تمرکز اصلی میدان‌های پیشنهادی همانند ویژگی‌های آرام‌سازی ترافیک باید نشان دهد که آن‌ها نباید مشکلات ترافیکی که در حال حاضر وجود ندارد را به وجود بیاورد و همچنین باید به مسائل عملکردی و ایمنی توجه ویژه‌ای شود.

میدان‌های کوچک در تقاطع خیابان‌های محلی و یا تقاطع راه‌های جمع و پخش‌کننده و فرعی و خیابان‌های محلی برای آرام‌سازی ترافیک مناسب هستند. میدان‌های کوچک و یک‌خطه اغلب برای آرام‌سازی ترافیک دو خیابان جمع و پخش‌کننده ترجیح داده می‌شوند.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی ظرفیت میدان های شهری و عوامل موثر بر آن

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.