دانلود پایان نامه ارشد عمران بررسی رفتار سازه های فضایی در عرشه پل ها

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی رفتار سازه های فضایی در عرشه پل ها

تکه هایی از متن :

 

1-1- تعریف سازه های فضایی

با استناد به گزارشی که در رابطه با “وضعیت موجود سازه های فضایی” توسط انجمن بین المللی پوسته ها و سازه های فضایی (IASS) در سال 1984 انتشار یافت می توان تعریف زیر را برای این سازه ها پذیرفت:

یک سازه فضایی را می توان به صورت یک سیستم سازه ای در نظر گرفت که از عضوهایی خطی تشکیل شده است و طرز قرارگیری آنها به گونه ای است که بارها به صورت سه بعدی منتقل می شوند. در بعضی موارد، عناصر سازنده ممکن است دو بعدی نیز باشند. یک سازه فضایی اغلب سطحی صاف یا منحنی گونه به خود می گیرد [1].

 

در گزارش انجمن مهندسین راه و ساختمان آمریکا با عنوان “وضعیت موجود سازه های شبکه ای” انتشار یافته در سال 1976، سازه های فضایی به عنوان دسته ای از سازه های شبکه ای معرفی و به صورت زیر تعریف شده اند: یک سیستم سازه ای به صورت مجموعه ای از عضوهای به هم پیوسته است. (نه به صورت یک صفحه پیوسته) ویژگی دیگر سیستم های سازه های شبکه ای این است که مکانیزم انتقال بار آنها در حالت طبیعی سه بعدی است. لذا به طور کلی سازه های فضایی به آن دسته از سازه ها اطلاق می شوند که ماهیتاً دارای رفتار و عملکرد مسلط سه بعدی می باشند، به نحوی که اثر هیچ یک از سه بعد در رفتار سازه تحت تأثیر کنش های وارده قابل صرف نظرکردن نیست. این سازه ها به طریقی پیکربندی می شوند که مسیر انتقال بارها را از طریق عناصر سازه ای در سه بعد تأمین نمایند [1].

 

برخی اوقات بین قاب های فضایی و خرپاهای فضایی تمایز قائل می شوند. بر طبق این تعریف، خرپاهای فضایی سیستم هایی هستند که اتصالات آنها مفصلی است در حالی که واژه قاب های فضایی مخصوص    سازه هایی است که اتصالات صلب دارند. بنابراین بر اساس گزارش گروه مهندسین IASS، سازه های فضایی به عنوان یک واژه کلی به کار رفته است و خرپای فضایی، تنها یکی از زیر مجموعه های آن به حساب       می آید. سازه های فضایی با مصالح و روش های گوناگون احداث و در گروه های کلی به شرح زیر          طبقه بندی می گردند [1].

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی رفتار سازه های فضایی در عرشه پل ها

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.