تاثیر غیر یکنواخت بودن فونداسیون در پاسخ دینامیکی سدهای بتنی وزنی:پایان نامه رشته عمران

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 تاثیر غیر یکنواخت بودن فونداسیون در پاسخ دینامیکی سدهای بتنی وزنی

تکه هایی از متن :

1-9- پیشنهادات ادامه کار:

1- همان طور که اشاره شد در این تحقیق تحلیل دینامیکی سد بر روی فونداسیون­های غیریکنواخت مورد بررسی قرار گرفته است. منتها فونداسیون­های قائم غیریکنواخت بررسی شده در این تحقیق در لایه­های قائم قرار گرفته­اند. در تحقیق­های آتی میتوان این غیریکنواخت بودن فونداسیون را در لایه­های افقی نیز مورد بررسی قرار داد و تاثیر آن را در آنالیز دینامیکی سد بررسی کرد. همچنین میتوان با افزایش تعداد نواحی غیریکنواخت بررسی­های مفصل­تری را انجام داد.

2- در تحقیق صورت گرفته مخزن در تراز نرمال (عمق 100 متر) در نظر گرفته شده است. چنانچه مخزن خالی در نظرگرفته شود و نتایج با نتایج فعلی مورد مقایسه قرار گیرد، میزان تاثیر فرض غیریکنواختی فونداسیون بر روی اندرکنش سد و مخزن آشکار می­شود. هر چند ممکن است این تاثیر ناچیز باشد، اما می­تواند در تحقیقات آتی مورد بررسی قرار گیرد.

3-در این مطالعه یک مدل دوبعدی از سیستم سد،فونداسیون و مخزن جهت بررسی فرض غیریکنواخت بودن فونداسیون مورد استفاده قرار گرفته است. با ایجاد یک مدل سه بعدی و شبیه­سازی شرایط پیچیده­تر می­توان سدهای موجود را به صورت یک مطالعه موردی بررسی کرد. با اینکه این کار بسیار می­تواند زمان­بر باشد اما در تحقیقات آتی قابل بررسی است.

4- رفتار مصالح در مطالعه حاضر خطی فرض شده است. در عمل ممکن است شتاب زلزله به حدی باشد که موجب ترک خوردن مصالح سد و رفتار غیرخطی آن شود. بنابراین آنالیز دینامیکی غیرخطی برای یک سد خاص به صورت مطالعه موردی در تحقیقات آتی می­تواند مورد بررسی قرار گیرد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تاثیر غیر یکنواخت بودن فونداسیون در پاسخ دینامیکی سدهای بتنی وزنی

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.