تحليل عددي سه بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني ها-پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

تکه هایی از متن :

  • روش­هاي پايدارسازي مكانيكي

روش­هاي پايدارسازي مكانيكي با هدف افزايش نيروهاي مقاوم در برابر لغزش در يك شيب انجام   مي­شوند. اين­ روش­ها از نظر عملكرد به دو دسته زير قابل دسته­بندي مي­باشند.

الف) روش­هايي كه باعث اعمال نيروهاي مقاوم در پنجه توده لغزش مي­شوند

ب) طرح­هايي كه مقاومت داخلي توده لغزشي را افزايش مي­دهند

از ميان روش­هاي مورد بررسي در اين بخش ديوار حائل، سپري، پرده­ی ديافراگم و مسلح كردن خاك جزء همان دسته­اي هستند كه در واقع يك نيروي مقاوم در پنجه­ی لغزش ايجاد مي­نمايند و روش تزريق شيميائي و بهسازي ­خاك در دسته­اي قرار مي­گيرد كه باعث افزايش مقاومت مصالح توده لغزنده مي­شوند. در ادامه برخی از این روش­ها تشریح می­گردند.

  • سازه­های حایل یا مقید کننده

مکانیسم روش­های مقید کننده بدین صورت است که ابتدا موقعیت سطح گسیختگی با استفاده از     روش­های کامپیوتری تشخیص داده می­شود. در قسمتی که سطح گسیختگی در پایین­دست شیب از آن خارج می­شود یک سازه­ی نگه­دارنده مانند دیوار حایل و یا بارگذاری مانند خاکریزی انجام گیرد. بدین صورت سطح گسیختگی یا به آن سازه برخورد کرده متوقف می­شود و یا از سازه دور می­شود که در این صورت نیز دیگر سطح گسیختگی بحرانی نخواهد بود.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.