دانلود پایان نامه ارشد تعیین رفتار لرزه ای مخازن روزمینی فولادی استوانه ای تحت پارامتر های سازه ای مخازن

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تشخیص رفتار لرزه ای مخازن روزمینی فولادی استوانه ای تحت پارامتر های سازه ای مخازن

تکه هایی از متن :

  بررسی اثر جنس مصالح مصرفی بر رفتار لرزه ای مخازن رو زمینی فولادی

   مخازن عریض

     مخازن مهار نشده

با توجه به نتایج حاصله در         نمودار ‏4‑2 تا نمودار ‏4‑4 مشخص می باشد که مقدار تنش های حلقوی (S11) چه در حالات بیشینه و چه در حالات کمینه در وضعیت استفاده از فولاد ST52 در بدنه مخزن در مقایسه با وضعیت استفاده از فولاد ST37 افزایش داشته است که البته این افزایش چندان چشمگیر نمی باشد اما مسئله ای که قابل توجه می باشد این نکته است که میزان تنش های محوری (S22) در حالت استفاده از فولاد ST52 نسبت به حالت استفاده از فولاد ST37  بسیار کمتر می باشد و این مسئله می تواند حائز اهمیت باشد. دلیل این مسئله به احتمال فراوان ورود سریع تر فولاد ST37 به محدوده پلاستیک و تغییر رفتار مصالح آن می باشد.  این تفاوت تنش ها باید در طراحی در نظر گرفته شود، چرا که برای کنترل تنش های حلقوی نیاز می باشد تا از کمربند های مخزنی(تسمه) و برای کنترل تنش های محوری نیاز می باشد تا از سخت کننده ها استفاده گردد.

نتایج حاصله مشخص نموده اند که میزان ارتفاع امواج سطحی ایجاد شده در سطح سیال در حالت استفاده از فولاد St52 به مقدار قابل ملاحظه ای بیشتر از حالت استفاده از فولاد ST37 می باشد.

در مورد میزان بلند شدگی کف مخزن با توجه به نتایج حاصله مشخص می باشد که میزان بلند شدگی کف مخزن در حالت استفاده ار فولاد ST52  تا حدودی بیشتر از حالت استفاده از فولاد ST37 می باشد.

با توجه به نتایج حاصله می توان پیش بینی نمود که در صورت صرف هزینه بالاتر و ساخت مخزن عریض مهار نشده با فولاد ST52 تنها موردی که در آن بهبود ایجاد می گردد مقادیر تنش های محوری دیواره مخزن می باشد که این تنش ها منجر به ایجاد کمانش های الماسی می گردد. لذا با توجه به رفتار و نتایج حاصله استفاده از فولاد ST37 در مخازن عریض مهار نشده در حالت کلی توصیه می گردد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تشخیص رفتار لرزه ای مخازن روزمینی فولادی استوانه ای تحت پارامتر های سازه ای مخازن

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.