دانلود پایان نامه ارشد درباره آبشکن های L شکل

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 تعیین شرابط آبشستگی موضعی اطراف سری آبشکن های L شکل

تکه هایی از متن :

2-4) نفوذپذیری

نفوذپذیری آبشکن­ها، یک فاکتور بسيار مهم بر عملکرد آبشکن­ها می­باشد. و در طراحی ها توجه زیادی به آن می­گردد. بطور کلی، معتقدیم که بیشتر شدن نفوذپذیری آبشکن­ها، باعث کاهش دادن شدت الگوی آبشستگی در پايین دست نوک آبشکن می­گردد که در نتیجه آن، کاهش تمرکز جریان در نوک آن را دربر دارد. نفوذپذیری بیشتر در آبشکن­ها، باعث کوتاه­تر کردن طول ساحل حفاظت شده پايین دست آبراهه می­گردد.

براون (1985)­، پیشنهاده­هاي چندی را به منظور بکارگیری آبشکن­های نفوذپذیر ارائه کرد. این پیشنهاده­ها شامل:

 

  • کاهش قابل توجه در سرعت جریان، کنترل سطح آب، و یا جايي که نیاز به بکارگیری از آن در خمهای تیز ­باشد نبایستی نفوذپذیری آبشکن­ها بیشتر از 35% باشد.
  • جايی که نیاز به کاهش چندی در سرعت جریان، کنترل در ارتفاع جریان، و یا جايی که آبشکن­ها در روی بستر سست به منظور کنترل خم در آبراهه طبیعی قرار بگیرند، آبشکن­های با نفوذپذیری بیشتر از 50% می تواند بکار گرفته شوند.
  • آبشکن­های با نفوذپذیری بیشتر از 80 % در موارد ویژه بکار گرفته می­شوند اما پیشنهاد نمی­شوند
  • در مواردی که نیاز به کم کردن در مقدار انحراف جریان و انقباض جریان در نوک آبشکن باشد نیاز به طراحی آبشکن­های ویژه که دارای نفوذپذیری بیش از 35% استفاده می­شود.
  • آبشکن­های نفوذناپذیر نبایستی در طول ساحل در معرض جریان­هاي با قدرت فرسایندگی بالا قرار بگیرند، مگر اینکه اقدام­هاي مقابله­ای به منظور حفاظت ساحل در آن نواحی صورت بگیرد.

مرکز آبیاری و انرژی (1989)، در مورد نوع، کاربرد و ساختن آبشکن­های نفوذپذیر و نفوذناپذیر بحث کرد. آنها بیان کردند که آبشکن­های نفوذپذیر مزیت مهم­شان ارزان بودن آنها می­باشد و فقط در رودخانه­های با بار معلق زیاد مناسب می­باشند و با این حال برای مقاومت در برابر تکان­هایی که در اثر برخورد آشغال­ها، یخهای شناور و کنده درخت­ها، به حد کافی مقاوم نمی­باشند. آبشکن­های نفوذپذیر در رودخانه­های با ذرات درشت­، در رودخانه­هایی که یک لایه رس در زیر ماسه در دلتای رودخانه در دماغه آبشکن، و در رودخانه­هایی که در اثر سیلاب بطور ناگهانی و خیلی سریع سطح آب بالا و پايین می­رود مناسب نمی­باشند.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد : تعیین شرابط آبشستگی موضعی اطراف سری آبشکن های L شکل

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.