دانلود پایان نامه تشخیص رفتار لرزه ای مخازن روزمینی فولادی استوانه ای تحت پارامتر های سازه ای مخازن

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تشخیص رفتار لرزه ای مخازن روزمینی فولادی استوانه ای تحت پارامتر های سازه ای مخازن

تکه هایی از متن :

   مخازن مهار شده

نتایج حاصله در نمودار ‏4‑5 تا نمودار ‏4‑7 مشخص می نماید که استفاده از فولاد های ST52 یا فولاد ST37 تأثیر قابل بحثی بر روی مقادیر تنش های محوری و حلقوی ندارد و مقادیر تنش های حاصله در هر دو حالن تقریبا یکسان می باشند.

این یکسانی نتایج در تنشها در امواج سطحی سیال نیز مشاهده می گردد و نشان گر این مطلب می باشد که تأثیر جنس مصالح مصرفی در بدنه مخزن در مخازن مهار نشده به مراتب بیشتر از مخازن مهار شده می باشد لذا در این مورد نیز مانند حالت قبل توصیه به استفاده از فولاد ST37 می باشد که از نظر هزینه تمام شده و سهل الوصول بودن و جوشکاری بسیار مقرون به صرفه  تر می باشد.

  مخازن بلند

        مخازن مهار نشده

با توجه به نتایج حاصله در نمودار ‏4‑8 تا نمودار ‏4‑10 مشخص می باشد که مقدار تنش های حلقوی (S11) چه در حالات بیشینه و چه در حالات کمینه در وضعیت استفاده از فولاد ST52 در بدنه مخزن در مقایسه با وضعیت استفاده از فولاد ST37 افزایش داشته است که بر خلاف مخازن عریض در مورد مخازن بلند این مورد چشمگیر می باشد و این خود از تفاوت های رفتاری مخازن در حالات عریض و بلند می باشد. همچنین قابل تشخیص است که میزان تنش های محوری در حالت استفاده از فولاد ST52 نسبت به حالت استفاده از فولاد ST37  بسیار کمتر می باشد و این مسئله می تواند حائز اهمیت باشد .

نتایج حاصله مشخص نموده اند که میزان ارتفاع امواج سطحی ایجاد شده در سطح سیال در حالت استفاده از فولاد St52 نسبت به حالت استفاده از فولاد ST37 تفاوت چندانی ندارند و این مسئله نیز یکی از تفاوت های رفتاری مخازن عریض و بلند می باشد.

در مورد میزان بلند شدگی کف مخزن با توجه به نتایج حاصله مشخص می باشد که میزان بلند شدگی کف مخزن در حالت استفاده ار فولاد ST52  مانند ارتفاع امواج با حالت استفاده از ST37 تفاوت چندانی ندارند و این مسئله نیز یکی از تفاوت های رفتاری مخازن عریض و بلند می باشد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تشخیص رفتار لرزه ای مخازن روزمینی فولادی استوانه ای تحت پارامتر های سازه ای مخازن

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.