دانلود پایان نامه عمران :تحليل عددي سه بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني ها

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

تکه هایی از متن :

  • سطوح گسیختگی منحنی

سطح گسیختگی در بسیاری از گسیختگی­ها صفحه­ای نبوده و منحنی می­باشد. این مشاهدات به  ایده­ی استفاده از سطوح گسیختگی منحنی در تحلیل شیب­ها منتهی شده است. اگر چه سطح گسیختگی در بیشتر موارد جامی شکل در سه بعد می­باشد، اما ارائه­ی سطح گسیختگی به صورت منحنی مسطح، تحلیل را بسیار ساده­تر می­کند. روش­های تحلیلی بر مبنای سطوح گسیختگی منحنی به دو دسته­ی دایره­ای و غیر دایره­ای تقسیم­بندی می­شوند. که خود تحلیل سطح گسیختگی دایره­ای خود به دو دسته­ی روش توده و روش قطعات تقسیم­بندی می­گردد.

در روش توده، گسیختگی قسمت لغزش یافته به صورت توده­ای بررسی می­شود و تعادل حول یک مرکز مطالعه و ضریب اطمینان بدست می­آید. لازم به ذکر است که از این روش فقط در خاک­های همگن استفاده می­شود، چرا که محاسبات برای خاک­های غیر همگن مشکل و پیچیده می­گردد. دانشمندانی همچون ترزاقی، تیلور و پک با این روش کار کرده و نتایج کار خود را عموماً به صورت نمودارهایی ارائه داده­اند که از روی این نمودارها می­توان ضریب اطمینان و موقعیت دایره­ی لغزش را براحتی تعیین کرد.

از آنجایی که روش قطعات معمولاً در هر نوع خاکی که سطح گسیختگی به صورت منحنی داشته باشد، نتایج خوب و با دقت بالایی به دست می­دهد، لذا کاربرد روش توده بخصوص با ظهور کامپیوترها از رده خارج شده است]15[.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.