پایان نامه ارشد رشته عمران تحليل عددي سه بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني ها

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

تکه هایی از متن :

  • روش­های احتمالی

مصالح تشکیل دهنده­ی شیب­های طبیعی ذاتاً متغیر هستند. همچنین شرایط ایجاد بار بر روی آنها غالباً به صورت متغیرهای احتمالی قابل تعریف است. بنابراین روش­های مبتنی بر احتمالات برای بررسی پایداری شیب­ها با در نظر گرفتن این دگرگونی­ها مناسب به نظر می­رسد. در کاربرد روش­های احتمالی مهم­ترین مسئله وضعیت داده­ها می­باشد. بیشتر داده­های ورودی( اعم از مقاومت مصالح شیب، فشار آب منفذی و هندسه­ی شیب) به طور دقیق قابل تعیین نیستند و ممکن است منشأ تغییرات در پراکندگی نتایج آزمایشگاهی و یا تغییر مقادیر در نقاط مختلف شیب باشند. بنابراین برای هر یک از این پارامترها ضریب اطمینان متفاوتی را خواهیم داشت. بر همین اساس ضریب اطمینان یک متغیر تصادفی است که تابع متغیرهای ورودی بوده و توزیع خاص خود را دارد. با استفاده از بخش­های آمار و احتمالات روش­های مختلف برای پایداری شیروانی­ها ارائه شده است که از این جمله می­توان از روش­های آلونسو، وان مارک،روش­های مونت کارلو، کاتالان- کورنل، فیلو و همکاران، روزن بلوت، سنت جرج و غیره نام برد. معمولاً احتمال گسیختگی محاسبه شده از این روش­ها از مقادیر عملی بزرگ­تر است. عمومی­ترین و بهترین این روش­ها روش مونت کارلو می­باشد]10[.

 

 

  • روش شبکه­ی خطوط تغییر طول صفر[1]

در این روش با حل همزمان معادلات تعادل و مشخصه­های کرنش، مقادیر تنش و مختصات نقاط شبکه بدست می­آیند. همچنین مقادیر تغییر مکان جزئی در نقاط شبکه، میدان تغییر مکان جزئی، میدان کرنش برشی جزئی و توزیع نیرو بر روی مرز بدست می­آید. در ادامه با انتگرال­گیری از توزیع نیرو، نیروی برآیند بر روی مرز بدست می­آید و به این ترتیب با داشتن نیرو و تغییر مکان منحنی   بار-تغییر مکان رسم می­شود ]12[.

به علاوه در این روش شرایط دینامیکی را با در نظر گرفتن ضرایب زلزله­ی شبه استاتیکی افقی و قائم می­توان اعمال نمود ]13[.

روش­های دیگری نیز مانند روش فازی ]14[ و روش شبکه­ی عصبی و … وجود دارد که معمولاً مورد استفاده قرار می­گیرند.

 

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.