متدلوژی انتخاب مدل موثر ترافیکی جهت کارکردهای آنالیزی:پایان نامه ارشد رشته عمران

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 متدلوژی انتخاب مدل موثر ترافیکی جهت کارکردهای آنالیزی

تکه هایی از متن :

3-3-1 ابزارهای طرح- برنامه‌ریزی

به طور کلی منظور از بزرگی برآوردهای تقاضای سفر و عملیات ترافیک در پاسخ به پیشرفت‌های حمل‌ونقل، تولید روش‌ها و ابزارهای طرح و برنامه‌ریزی است. آن‌ها بدون آنالیز مهندسی عمیق، اجازه بررسی پروژه‌ها یا گزینه‌های خاص را دارند. ابزارهای طرح-برنامه‌ریزی،  همه یا برخی از توابع ابزارهای تحلیلی دیگر را با استفاده از روش‌های تحلیلی ساده و بیشتر داده‌های جمع آوری شده انجام می‌دهند. به عنوان مثال، یک مهندس بزرگراه به سادگی می‌تواند مقدار هزینه لازم برای اضافه کردن یک خط به جاده موجود با استفاده از تکنیک‌های برنامه‌ریزی طرح اولیه و بدون انجام یک ارزیابی کامل محل را تخمین بزند . به طور مشابه، ترافیک نسبت حجم به ظرفیت است که اغلب در تجزیه و تحلیل تراکم استفاده می‌شود. این  تکنیک­ها در درجه اول برای آماده سازی مقدماتی بودجه‌ها و پیشنهادات مورد استفاده قرار می­گیرند و جایگزینی برای آنالیز مهندسی دقیق درنظر گرفته نمی‌شوند و معمولاً در فرایند پیاده­سازی موردنیاز هستند. بنابراین، برنامه‌ریزی- طرح معمولاً ساده­ترین و کم­هزینه‌ترین روش از تکنیک‌های آنالیز ترافیک است. با این حال، تکنیک‌های طرح و برنامه‌ریزی معمولاً در دامنه، قدرت تحلیلی و قابلیت‌های ارائه، محدودیت دارند.

به طور کلی این ابزارها برای پیاده سازی آسان بوده  و هزینه کم تری نسبت به بسته‌های نرم افزاری پیشرفته برای انجام تجزیه و تحلیل عمیق مهندسی دارند. بدلیل انعطاف پذیری آن‌ها، این ابزارها اغلب توسط کارکنان سازمان و یا مشاوران برای یک پروژه خاص توسعه یافته‌اند. برنامه ریزی طرح اغلب به عنوان یک جایگزین برای توسعه مدل‌های پیچیده تقاضای سفر برای پیش بینی تقاضای سفر آینده استفاده می‌شوند و ممکن است بر اساس GIS یا مبتنی بر صفحه گسترده[1](کامپیوتر) باشند. در هر صورت، صفحه گسترده و یا برنامه GIS، برای شبیه سازی و پیش بینی جریان‌های ترافیک در آینده مورد استفاده قرار می­گیرد.

یک صفحه گسترده بر اساس پس پردازنده می‌تواند در رابطه با یک مدل تقاضای سفر برای تخمین ترافیک در روی جاده‌های محلی، پیش بینی الگوهای ترافیک و انحراف طرح‌های (ابزارهای) توسعه برای مقیاس‌های کوچک تر، و شناسایی بازارهای سفر که ممکن است آماده برای حمل‌ونقل و مسافرت غیر موتوری باشند، کار کند.

 

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :متدلوژی انتخاب مدل موثر ترافیکی جهت کارکردهای آنالیزی

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.