پایان نامه ارشد عمران شناسایی روش هاي حفاظت پايين دست سازه هاي هيدروليكي رودخانه اي

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسي آبشستگي و روش هاي حفاظت پايين دست سازه هاي هيدروليكي رودخانه اي 

تکه هایی از متن :

مطالعات آزمایشگاهی پیرامون آبشستگی در ایران

مرتضوی و همکاران (١٣۹٠)، به بررسی آزمایشگاهی تاثیر مشخصات هندسی پایه بر عمق بیشینه آبشستگی موضعی پایه پل پرداخته­اند. آزمایش­هایی به منظور بررسی شکل پایه بر  بیشینه آبشستگی موضعی بر روی  یک­ کانال آزمایشگاهی­ به ­عرض٤0 سانتی­متر، ارتفاع ٤٠سانتی­متر و طول۹ متر و با استفاده از پایه با مقطع دایره­ای به قطر ٣٥ میلی­متر، پایه مستطیلی با دماغه نیم دایره و ردیف پایه استوانه­ای در شرایط آب زلال و رسوب یکنواخت انجام شد. سپس بیشینه عمق آبشستگی و الگوی نهایی آبشستگی در اطراف این سه شکل مختلف پایه بررسی و نتایج با یکدیگر مقایسه شدند.

علیزاده ارمکی و همکاران (١٣۹٠)،  به بررسی آزمایشگاهی هندسه چاله آبشستگی و نرخ آبشستگی حول آبشکن سرسپری جاذب و دافع، پرداخته­اند. نتایج نشان داده که برای این نوع آبشکن­ها ابعاد چاله آبشستگی در حالت مستغرق بیشتر و عمق حداکثر آبشستگی کمتر می­باشد. همچنین در شرایط جریان ثابت، عمق حداکثر آبشستگی برای حالت دافع کمتر و ابعاد بالادست چاله آبشستگی بیشتر می­باشد و اثر زاویه آبشکن بر روی طول چاله آبشستگی و بعد پایین دست چاله در حالت مستغرق و غیرمستغرق متفاوت نشان داده شده است. بررسی­های زمانی نشان داد که در شرایط یکسان نرخ عمق حداکثر آبشستگی برای حالت غیرمستغرق بیشتر از حالت مستغرق و برای حالت دافع کمتر از جاذب می­باشد.

رزمی و همکاران (1391)، تاثیر درصد استغراق شمع­های مستغرق در کاهش آبشستگی پایه کناری پل آزمایش­هایی را انجام دادند. بررسی­های انجام شده نمایانگر مسئله­ای بود که نشان می­داد در وحله اول شمع تاثیر به سزایی در کاهش آبشستگی اطراف پایه پل دارد و همچنین شمع­های مستغرق تا یک درصد استغراق مشخصی(50%) تاثیر بر کاهش آبشستگی دارند و از آن درصد به بعد(50% ) عملا شمع تاثیر خود را از دست می­دهد و بر میزان آبشستگی می­افزاید.

هرمزی و همکاران (به نقل از کنعانی 1391)، به بررسی اثر ابعاد زبری‌های مستطیلی شکل با ضخامت ناچیز بر کاهش میزان آبشستگی موضعی پایه پل پرداختند. آنها در آزمایشات خود زبری‌های گوناگون با طول و عرض مختلف را مورد بررسی قرار دادند و نتایج را با حالت پایه بدون زبری مقایسه  نمودند. نتایج آنها نشان داد که زبری‌های با طول بزرگتر، کارایی بیشتری نسبت به زبری‌های کوچکتر دارند.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسي آبشستگي و روش هاي حفاظت پايين دست سازه هاي هيدروليكي رودخانه اي 

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.