پایان نامه رشته عمران با موضوع سيستم دوگانه قاب خمشي

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسي ضريب رفتار سازه‌هاي فولادي با سيستم دوگانه قاب خمشي و مهاربند زانويي

تکه هایی از متن :

2-1- مقدمه:

برای محاسبه ضریب رفتار یک نوع سیستم سازه‌ای خاص باید علاوه بر بررسی پارامترهای موثر بر ضریب رفتار، رفتار و عملکرد سازه در برابر زلزله و چگونگی استهلاک انرژی و نوع شکست و زوال سازه و چگونگی به وجود آمدن مفصل پلاستیک در مرحلۀ غیر ارتجاعی و همچنین روش‌های تجمل و طراحی سازه مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

در این فصل رفتار سازه در برابر زلزله مورد ارزیابی قرار مي‌گيرد و به معرفی پارامترهای موثر بر ضریب رفتار پرداخته مي‌شود. همچنین در این فصل با روش‌های معرفی شده برای محاسبه ضریب رفتار آشنا شده و تحقیقات انجام شده در این زمینه معرفی می‌گردد.

2-2- رفتار سازه در برابر زلزله:

در زمان وقوع زلزله پی ساختمان همراه با زمین شروع به حرکت می‌کند و این جابجایی را به قسمت‌های مختلف ساختمان انتقال می‌دهد. به خاطر تفاوت زمانی در دریافت این حرکات به وسیله جرم‌های مختلف طبقات ساختمانی این جرم‌ها با هم حرکت نمی‌کنند و باعث بروز جابجایی‌های متفاوت با اختلاف فازهایی نسبت به همدیگر می‌شود که به این پدیده تغییر شکل ساختمان یا پاسخ ساختمان به زلزله می‌گویند.

در اثر تغییر شکل‌های ایجاد شده در ساختمان تنش‌ها و کرنش‌هایی به وجود می‌آید که البته به میزان و شدت زلزله و تغییر مکان و اینکه سازه در چه محدوده‌ای (خطی-غیر خطی) می‌باشد متفاوت است و اگر میزان این تنش‌ها و کرنش‌های به وجود آمده بیش از کرنش گسیختگی باشد در آن صورت این قسمت از سازه منهدم خواهد شد.

اگر رفتار واقعی سازه در برابر زلزله مورد ارزیابی قرار بگیرد ملاحظه می‌شود که اکثر سازه‌ها، رفتار غیر خطی (غیر الاستیک) از خود نشان می‌دهند.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد : بررسي ضريب رفتار سازه‌هاي فولادي با سيستم دوگانه قاب خمشي و مهاربند زانويي

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.