بررسی سازه مهاربندی شده با بادبند همگرا در سیستم جداسازی شده و جداسازی نشده :پایان نامه عمران

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تحلیل وارزیابی قابهای مهاربندی همگرا با جداساز لرزه ای و بدون جداساز لرزه ای

تکه هایی از متن :

1-11- روش تحقیق و گردآوری داده ها

دستیابی به هدف های علم یا شناخت علمی، میسر نخواهد بود، مگر زمانی که با روش شناسی درست صورت پذیرد. به عبارت دیگر تحقیق از حیث روش است که اعتبار می یابد و نه از حیث موضوع تحقیق.

روش انجام این پژوهش ارزشیابی و از نوع پیمایشی است. ارزشیابی بدین جهت كه ميخواهيم بر پايه ضابطه يا معيارهاي معيني نسبت به مختصات موضوع به نسبت آنچه بايد باشد داوري و ارزشيابي کنیم و روابط موجود بررسی گردد،  پیمایشی نیز بدین جهت که در ان   موضوع مربوط به زمان حال است و در پي آنيم كه با گردآوري داد ه ها واطلاعات درباره شرايط فعلي به شناخت بهتر و كاملتري از وضع موجود برسيم . سیستم مورد مطالعه که یک سیستم کنترل غیر فعال می باشد ، برای محافظت سازه در برابر زلزله های قوی و پر شدت پیشنهاد می گردد. هدف اصلی این تحقیق بررسی رفتار لرزه ای قابهای فولادی با مهاربند همگرا جداسازی شده ، و مقایسه آن با قابهای مهاربندی همگرا پایه گیردار می¬باشد. این هدف با روش های تحلیل سازه ای خطی و غیر خطی شامل تحلیل های استاتیکی ، طیفی ،دینامیکی خطی وتحلیل دینامیکی غیر خطی با استفاده از زلزله السنترو (ELCENTRO) که زلزله ای کاربردی می باشد استفاده می گردد شایان ذکر است مدت رکورد زلزله 40 ثانیه اختیار می گردد  به دلیل طیف وسیع شتاب  زلزله که در این مدت زمان قرار دارد. ، و با کمک نرم افزارهای Seismo signal v5 و SAP2000 V15 تحقق می یابد. در این تحقیق سه(3) قاب مهاربندی شده 11 طبقه ،7 طبقه و 4 طبقه انتخاب می گردد  و در زیر تمامی قابها یکبار جداساز اصطکاکی پاندولی قرار داده و یکبار جداساز لاستیکی با میرایی بالا قرار می دهییم و یکبار هم 3 قاب مهاربندی شده را گیردار فرض میکنیم حال با انجام تحلیل های استاتیکی و دینامیکی به بررسی  مقایسه بین قابها می پردازیم.  ایده های اصلی که برای این تحقیق ارائه و مورد بحث قرار گرفته اند عمدتا حول محور های زیر می باشند:

  1. قرار دادن جداساز اصطکاکی پاندولی زیر هر سه قاب و انجام تحلیل استاتیکی، طیفی، دینامیکی خطی و دینامیکی غیر خطی
  2. قرار دادن جداساز لاستیکی با میرایی بالا زیر هر سه قاب و انجام تحلیل استاتیکی، طیفی، دینامیکی خطی و دینامیکی غیر خطی
  3. انجام تحلیل استاتیکی، طیفی، دینامیکی خطی و دینامیکی غیر خطی بر روی قاب مهاربندی شده همگرا با پایه ثابت

پس از مدل سازی تمامی قابها به بررسی شتاب طبقات ، برش پا یه، جابه جایی نسبی، جابه جایی کل ، جابه جایی بام در تمامی سازه ها پرداخته و نتایج با یکدیگر مقایسه شده بعد از ان نتایج قاب های با جداسازی اصطکاکی پاندولی و جداساز لاستیکی با میرایی بالا با یکدیگر مقایسه شده و جداساز بهتر معرفی می گردد بعد از این مرحله نتایج های تمامی قابها را برای تحلیل ها استخراج نموده و به مقایسه خواهیم پرداخت و سپسس قابها را از نظر ارتفاع بررسی میکنییم تا ببینینیم ایا جداساز ها برای تمامی سازه ها مهاربندی شده مفید می باشد یا خیر و همچنین بررسی خواهد شد که ایا جداساز برای سازه مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر.

روش انجام این پژوهش ارزشیابی و از نوع پیمایشی است. ارزشیابی بدین جهت كه مي خواهيم بر پايه ضابطه يا معيارهاي معيني نسبت به مختصات موضوع به نسبت آنچه بايد باشد داوري و ارزشيابي کنیم و روابط موجود بررسی گردد،  پیمایشی نیز بدین جهت که در ان موضوع مربوط به زمان حال است و در پي آنيم كه با گردآوري داد ه ها واطلاعات درباره شرايط فعلي به شناخت بهتر و كاملتري از وضع موجود برسيم .و ما در این تحقیق قصد بررسی جداسازها بر روی سازه به منظور رسیدن به ایده و شناخت بهتر ان  می باشیم . روش تجزیه و تحلیل تحقیق با نرم افزار های siesmo signal و sap2000 می باشد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحلیل وارزیابی قابهای مهاربندی همگرا با جداساز لرزه ای و بدون جداساز لرزه ای

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.