دانلود پایان نامه ارشد عمران ارزیابی عملکرد مهاربند کمانش ناپذیر

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 ارزیابی عملکرد مهاربند کمانش ناپذیر و تعیین پارامترهای عملکرد لرزه ای مورد استفاده استاندارد 2800 ایران

تکه هایی از متن :

3-2- امکانات نرم افزار  opensees

نرم افزار ذکر شده دارای یک آرشیو کامل از انواع رفتارهای خطی و غیرخطی درخصوص تعریف مصالح، المان های فولادی و بتنی و تعریف المان­های مختلف درخصوص مدل سازی  می­باشد. بجز عناصری که در آرشیو موجود می­باشد، کاربر می­تواند بصورت اختیاری نیز نوعی از مواد و مصالح و المان ها را برای مدلسازی خود تعریف کند.

نرم افزار opensees قادر به تحلیل انواع مدل های خطی و غیرخطی سازه ای و ژئوتکنیکی می باشد. تحلیل ها بصورت انواع تحلیل­های استاتیکی و دینامیکی در حالت خطی و غیر خطی انجام می­شود .

  • تحليل استاتيكي غير خطي (static pushover Analysis)
  • تحليل استاتيكي سيكلي (static reversed-cyclic Analysis)
  • تحليل ديناميكي تاريخچه زماني (Dynamic time-series Analysis)
  • تحليل مدل سازي تحريك يكنواخت پايه (Uniform-support Exitation)
  • تحليل مدل سازي تحریک چند تايي پايه (Multi support Exitation)

در حالت كلي به عنوان يك معرفي كلي مي­توان گفت كه تحليل استاتيكي به فرم ku=R بدون ماتريس جرم و ميرايي مطرح مي­شود و حل اين مسأله خود به تنهايي تحليل استاتيكي را انجام مي­دهد.

آنالیزهای وابسته به زمان به دو صورت مطرح می­شوند، نوع اول آنالیز وابسته به زمان باگام ثابت است و نوع دوم آنالیز وابسته به زمان با گام زمانی متغیر است. نرم افزار opensees قادر  به مدلسازی انواع قسمت های یک المان سازه ای می­باشد. می­توان گفت نرم­افزار فوق تمام قسمت­های یک قالب سازه از هر نوعی با هر مصالحی را مدل می­کند. میلگردهای موجود در سطح مقطع یک عنصر، بتن اطراف میلگردها با پوشش حداقل و حداکثر، خستگی در المان ها تحت اثر هر نوع بارگذاری، رفتار هیسترزیسی بصورت منحنی نیرو-  تغییرمکان، گسیختگی برشی، گسیختگی محوری، کاهش مقاومت و نزول سختی تحت اثر بارهای سیکلی، اندرکنش خاک و سازه و … از جمله مسائلی هستند که نرم­افزار قادر به مدل کردن و تحلیل آنها می­باشد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :ارزیابی عملکرد مهاربند کمانش ناپذیر و تعیین پارامترهای عملکرد لرزه ای مورد استفاده استاندارد 2800 ایران

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.