دانلود پایان نامه با موضوع مقاوم سازی برشی

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

آرایش بهینه‌ی نصب مصالح FRP در مقاوم‌سازی برشی تیرهای بتن مسلح با روش تعبیه در نزدیک سطح

تکه هایی از متن :

2-1 FRP چیست؟

FRP نوعی ماده‌ی کامپوزیت متشکل از دو بخش فیبر یا الیاف تقویتی است که به وسیله‌ی یک زمینه یا ماتریس[1] رزین از جنس پلیمر احاطه شده است. اساسی‌ترین شکل یک ماده‌ی کامپوزیتی، شکلی است که در آن دو جزء ترکیب شده‌اند و ماده‌اي را با خواصی که متفاوت از خصوصیات اجزاي آن است تولید کرده‌اند.

پليمرهايی مسلح از الياف بسيارنازكی تشكيل شده‌اند كه توسط ماده‌ی زمينه محصور می‌شوند. الياف دارای جنس‌های متفاوت بوده و به صورت قطعات كوتاه، رشته‌های دراز و پارچه‌های بافته توليد می‌شود. زمينه در FRP‌ ها نقش محافظت از الياف و انتقال تنش بين آنها را ايفا می‌كند و الياف نقش باربری دارد. قطعات FRP به روش های مختلف صنعتی، نيمه صنعتی و يا دست‌ساز ساخته می‌شود.

 

2-2 تقویت‌کننده‌ها(الیاف)

مواد FRP از دو جزء اساسی تشكیل می‌شوند؛ تقویت‌کننده‌ها یا الیاف(فیبر) و رزین (ماده‌ی زمینه). الیاف كه اصولاً الاستیك، ترد و بسیار مقاوم هستند، جزء اصلی باربر در مصالح FRP محسوب می‌شوند. بسته به نوع فایبر، قطر آن در محدوده‌ی  5 تا 25 میكرون می‌باشد. الیاف ممكن است از شیشه، كربن، آرامید، وینیلون و بازالت باشد كه در اینصورت محصولات كامپوزیت مربوطه به ترتیب به نامهای  GFRP[2]، CFRP[3]،AFRP[4]  و VFRP[5] و [6]BFRP و شناخته می‌شوند. امروزه با توجه به دوام، مقاومت و سختي بالاي الياف كربني بيشترين كاربرد را پيدا نموده‌اند. الياف شيشه‌اي در محيط‌هاي خشك كارايي مناسب داشته و از الياف آراميدي براي جذب انرژي و ضربه استفاده مي‌شود. در ادامه شرح مختصری از بعضی از الیاف متداول ارائه خواهد شد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :آرایش بهینه‌ی نصب مصالح FRP در مقاوم‌سازی برشی تیرهای بتن مسلح با روش تعبیه در نزدیک سطح

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.