پایان نامه ارشد درباره نقاط گوسی

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 تحلیل مدل دو بعدی برای سازه های  سنگی ژئوتکنیکی درزه دار با روش بدون شبکه

تکه هایی از متن :

2-1- تاریخچه روش های بدون شبکه

 

با توجه به تعریف روش بدون شبکه که بیان گردید، پیدایش روش های بدون شبکه را می توان دهه 1930 و حل فرم قوی معادلات دیفرانسیل توسط افرادی چون اسلیتر[1](1934) و باترا[2]  (1974)مرتبط دانست. به طور کلی ابداع روش بدون شبکه در مسایل فیزیکی را می توان به لوسی[3] (1977) نسبت داد. لوسی روش ذره ای[4]  را جهت حل مسایل فیزیک نجومی معرفی کرد. وی روش خود را ذرات هیدرودینامیکی صاف [5]نامید. گینگلد و موناقن[6] از این روش برای بررسی مسائل بدون مرز نظیر چرخش ستارگان و ابرهای غبار استفاده کردند. لیبرسکی و پتسچک[7] (1991) این روش را برای حل مسائل مکانیک جامدات مواد استفاده قرار دادند. سوگل و همکاران[8] (1995) در مطالعات خود متوجه نوعی ناپایداری در روش SPH گردیدند و روش پایدارسازی آن را ارئه کردند. آتاوی و همکاران (1994)روش SPH را با روش اجزای محدود ترکیب کردند و از آن در حل مسائل برخورد استفاده کردند.

شاخه مجزایی از روش های بدون شبکه توسط نایرولز[9] و همکاران (1992) ارائه گردید. وی المان های پراکنده[10]  را معرفی کرد. که در آن از یک سری توابع اساسی و توابع وزن برای تخمین موضعی بر روی دسته ای از نقاط استفاده می شد.

بلیچکو و همکاران[11] (1994) به این نتیجه رسیدند که روش تخمین ارائه شده توسط نایرولز همان روش حداقل مربعات متحرک[12]می باشد که توسط لنکستر و سالکاوسکاس[13] (1981) معرفی شده است.

براین اساس بلیچکو و همکاران روش مشابهی را تحت عنوان روش بدون المان گالرکین (EFG) معرفی کردند. در طی مطالعات گوناگون مشخص گردیده است که این روش برای مطالعات مربوط به پدیده شکست و گسترس ترک در جامدات روش کارآمدی می باشد.

لیو و همکاران[14] (1995) روشی را با عنوان، روش ذره ای با هسته باز تولید کننده[15] معرفی کردند. در این روش تخمین تابع توسط یک هسته مرکزی انجام می گیرد که شکل آن شبیه روش SPH می باشد اما دارای یک تابع تصحیح کننده است که شرایط سازگاری را تحمیل می کند.

آتلوری و ژو[16] (1998) با ارضا نقطه به نقطه معادلات معادلات حاکم بر محیط و انتگرال گیری موضعی روش جدیدی را تحت عنوان روش موضعی پتروف گالرکین[17] معرفی نمودند. لیو و گو[18] (2001) روش PIM[19] را ابداع کردند تا جایگزین روش MLS برای ایجاد توابع شکل گردد. مزیت اصلی این روش دقت خوب آن در تخمین توابع و دارا بودن خاصیت دلتای کرونکر[20]  برای توابع شکل می باشد. خاصیت مذکور این امکان را فراهم می سازد که به آسانی شرایط مرزی را اعمال کرد.

دیدگاه دیگر در مورد تخمین های بدون شبکه، براساس جزءبندی یکپارچه می باشد. در این روش ها ازین خاصیت استفاده می شود که مجموع توابع شکل مقدار واحد می گیرند و از این روش برای حل فرم ضعیف معادلات حاکم بر سیستم استفاده می گردد. این روش ها شامل ابرهای hp که توسط دیوآرت و اودن[21](1997)میباشد و روش المان محدود با جزء یکپارچه[22]  و روش جمع زنی با جزء یکپارچه[23] (2003) می باشند.

 

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحلیل مدل دو بعدی برای سازه های  سنگی ژئوتکنیکی درزه دار با روش بدون شبکه

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.