پایان نامه ارشد عمران بررسی قابهای مهاربندی همگرا با جداساز لرزه ای و بدون جداساز لرزه ای

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تحلیل وارزیابی قابهای مهاربندی همگرا با جداساز لرزه ای و بدون جداساز لرزه ای

تکه هایی از متن :

3-3-2-6- سیستم جداساز TASS

این سیستم به وسیله گروه تایسه ژاپن توسعه یافته است. در این سیستم، بار قائم به وسیله المانهای تفلون و فولاد ضد زنگ حمل می شود. به علاوه از نشیمن های لایه­ای نئوپرن که باری به آنها وارد نمی­شود به منظور ایجاد نیروهای بازگرداننده استفاده می­شود. فشار سطح لغزنده تفلون حدود Mpa 10 (Psi 1450) بوده و ضریب اصطکاک آن بین 0.05 برای سرعتهای پایین لغزش تا حدود 0.15 برای سرعتهای بالاتر متغیر است.

اشکالات این سیستم عبارتند از:

  • به دلیل عدم باربری قائم نشیمن های الاستومری، این نشیمن ها به کشش می افتند.
  • حساسیت سطح لغزنده به سرعت، مدلسازی این سیستم را بسیار دشوار کرده است. ]6[

3-3-3- سیستم های ترکیبی الاستومتر و لغزنده ها EERC

برای تأمین نیروی بازگرداننده در تکیه گاه های جداکننده ی لغزشی می توان آن ها را در ترکیب با الاستومر و یا تکیه گاه های الاستومریک بکار برد. ترکیب لغزنده ها و تکیه گاه های الاستومریک توسط آقای Kelly به منظور بهره بردن از مزیت های هر دو نوع جداکننده ی فوق پیشنهاد شد. لغزنده ها پریود سیستم را بالا برده و تکیه گاه های لاستیکی با ایجاد نیروهای بازگرداننده، تغییر مکان را کنترل می کنند. این تکیه گاه ها پیچش را نیز کنترل نموده و اگر تغییر مکان­ها از تراز طراحی تجاوز کند، رفتار سخت شونده نشان می­دهند. برای ترکیب سیستم های لغزشی و الاستومریک می توان از هر دو نوع تکیه گاه فوق در یک سازه استفاده نمود (یعنی بعضی از تکیه گاه های سازه از نوع الاستومریک مانند لاستیک مسلح طبیعی با میرایی کم و یا زیاد با بعضی از تکیه گاه های سازه از نوع لغزشی مانند المان های تلفون، فولاد ضدزنگ و یا صفحات آلیاژ سرب – برنز واقع بر سطح فولاد ضد زنگ باشد) و یا اینکه هم سطوح لغزشی اصطکاکی و هم الاستومریک را در یک تکیه گاه بکار برد. سیستم های جداساز ترکیبی عبارتند از ]5[:

  1. سیستم جداساز ارتجاعی اصطکاکی (R-FBI)
  2. سیستم EDF
  3. سیستم اصطکاکی – ارتجاعی لغزشی

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحلیل وارزیابی قابهای مهاربندی همگرا با جداساز لرزه ای و بدون جداساز لرزه ای

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.