پایان نامه درباره تحلیل مدل دو بعدی برای سازه های سنگی ژئوتکنیکی درزه دار با روش بدون شبکه

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 تحلیل مدل دو بعدی برای سازه های  سنگی ژئوتکنیکی درزه دار با روش بدون شبکه

تکه هایی از متن :

3-1-7- توابع اساسی

در روشهای عددی متغير ميدانی اغلب به صورت مجموع حاصلضرب يكسری توابع در ضرايب مشخص تخمين زده می شود. دراین صورت توابعی که در جهت تخمین مورد استفاده قرار می گیرد توابع اساسی[1] نامیده می شود. در مسایل مکانیک جامدات این توابع معمولا تابعی از مختصات فضایی[2] مساله است.

 

3-2- مبانی حل مساله در روش های بدون شبکه

روند كلی حل در روشهای بدون شبكه بصورت زير می باشد:

الف) ایجاد هندسه مساله توسط گره ها

در روشهای بدون شبکه دامنه مساله توسط  دسته ای از گره های پراکنده در داخل و روی مرزهای دامنه معرفی می شود. این گره ها هیچگونه شبکه ای را تشکیل نمی دهند و به عبارت دیگر برای متغییر میدانی نیازی به داشتن هیچگونه اطلاعات قبلی در مورد در زمینه ارتباط بین گره ها نمی باشد. چگالی این گره ها بستگی به دقت مورد نیاز جهت حل مساله و ابتکار شخص استفاده کننده دارد. با توجه به عدم وابستگی گره ها به یکدیگر به راحتی می توان گره ای را حذف یا اضافه کرد.

ب) درون یابی و تخمین تابع

 

ازآنجایی که در روشهای بدون شبکه احتیاجی به المان نمی باشد، لازم است که اطراف گره ای مانند L یک دامنه تکیه گاهی در نظر گرفته شود تا گره های موثر بر مقدار متغییر میدانی در گره L مشخص شوند. پس از مشخص شدن تعداد و مکان های گره های موثر، با استفاده از رابطه ی درون یابی یا تخمین مقدار متغییر میدانی در گره L به مقادیر گره ای در دامنه تکیه گاهی آن مرتبط می شود، به عبارت دیگر توابع شکل تعیین می گردد.

 

 

ج) تشکیل سیستم معادلات

پس از تعيين توابع شكل با استفاده از فرم قوی يا ضعيف، سيستم معادلات فرمولبندی می شوند. این معادلات اغلب بصورت ماتریس های گره ای نوشته می شوند و در سیستم ماتریسی کلی برای کل دامنه مساله جمع آوری می شوند.

 

د) حل سیستم معادلات کلی

پس از تشكيل سيستم معادلات كلی برای مساله مورد نظر با يكی از روشهای عددی، اين سیستم معادلات حل شده و مقادیر گره ای متغییر میدانی تعیین می گردد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحلیل مدل دو بعدی برای سازه های  سنگی ژئوتکنیکی درزه دار با روش بدون شبکه

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.