اثرگذاری جنس مصالح هسته ناتراواي سدهاي خاكي در پايداري ديناميكي:دانلود پایان نامه عمران

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسي تاثير جنس مصالح هسته ناتراواي سدهاي خاكي در پايداري ديناميكي

تکه هایی از متن :

2-16-1 تحلیل سد در مرحله ساختمان

ساختمان یک سد خاکی شامل ریختن و کوبیدن لایه های مختلف خاکریز (معمولا به ضخامت 2/0 تا 1 متر) می باشد. وقتی که مراحل ساختمان یک سد خاکی به وسیله اجزاء محدود به صورت مدل در می آید ، امکان عملی در نظر گرفتن کلیه این لایه ها وجود ندارد. تعداد محدودی لایه از یک تا ده لایه یا بیشتر برای این امر منظور می گردد. لزوم در نظر گرفتن ساختمان مرحله ای اولین بار به وسیله گودمن (1963) و کلاف و وودوارد (1973)، با مقاله کلاسیک آنها وارد تحلیل اجزاء محدود سدهای خاکی گردید. آنها تحلیل بر اساس ساختمان یک مرحله ای و ساختمان در مراحل متعدد برای یک سد همگن بر روی پی صلب را مورد بررسی و مقایسه قرار دادند و متوجه گردیدند که بین تنش های حاصل از دو روش اختلاف چندانی موجود نیست ولی اختلاف در مورد تغییر شکل ها فاحش می باشد. انجام یک تحلیل چند مرحله ای نسبتا گران تمام می شود و از طرف دیگر یک حداقل تعداد لایه برای رسیدن به جابه جایی های قابل قبول در مورد تغییر شکل ها وجود دارد. بنابراین مشخص نمودن تعداد مورد نیاز لایه ها در تحلیل اهمیت دارد.

کولهاوی و همکاران این مسئله را با استفاده از برآورد نشست یک ستون از ماده الاستیک خطی که بصورت فزاینده بر ارتفاع آن اضافه می شود ، مورد مطالعه قرار داده و به این نتیجه رسیدند که تعداد حداقل لایه ها 8 لایه می باشد. بر خلاف آنها ایزنشتین و همکاران (1972) نشان دادند که ده لایه برای تقریبا ثابت ماندن تنش ها و تغییر شکل ها با افزایش تعداد لایه ها کافی است. البته مطالعات آنها بر روی اثرات تعداد لایه بر ترک خوردگی متمرکز گردیده بود.

بنابراین تحلیل یک مرحله ای برای بدست آوردن تنش ها در یک سد همگن بنا شده بر روی پی صلب کافی است در صورتی که تحلیل چند لایه (و احتمالا تحلیل سه بعدی) برای پیش بینی تنش های عرضی در هسته بر روی یک پی تغییر شکل پذیر مورد نیاز می باشند [9].

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسي تاثير جنس مصالح هسته ناتراواي سدهاي خاكي در پايداري ديناميكي

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.