بررسي دوام تيرهاي بتن مسلح تقويت شده با GFRP تحت واکنش قليايي سنگدانه ها:پایان نامه عمران

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

  بررسي دوام تيرهاي بتن مسلح تقويت شده با GFRP تحت واکنش قليايي سنگدانه ها 

تکه هایی از متن :

ج- حضور رطوبت خارجي

حضور آب، خصوصاً به صورت پريوديك براي انجام واكنش و همچنين تداوم آن و انبساط مواد حاصل از واكنش لازم است. اين امر را مي‌توان در واكنش‌هاي معادلات (2-1) و (2-2) به وضوح ديد. تنها نكته­ی جالب توجه اين است كه در صورت اشباع بودن (مغروق بودن بتن در آب) مواد حاصل از واكنش توسط آب شسته مي‌شوند و انبساط و در نتيجه ترك‌خوردگي رخ نمي‌دهد. رطوبت حدوداً 80 درصد مي‌تواند بيشترين اثر منفي را داشته باشد.

بر اساس عوامل موثر ذکر شده کاملاً مشخص است که با کاهش هر یک از سه عامل فوق می­توان واکنش قلیایی سنگدانه­ها را کاهش داد. براي كنترل قلياييت بتن مي‌توان دو روش را به كار برد. اول آنكه از سيمان‌هاي كم‌قليا استفاده گردد كه اين كار با توجه به توليدات سيمان در كشور ما ممكن نيست و سيمان‌هاي توليد داخل عموماً قلياييت معادلي بيش از یک درصد و در حدود آن دارند. دومين روش استفاده از مواد جايگزين سيمان مانند ميكروسيليس، سربارة كورة آهن‌گدازي، خاكستر بادي و پوزولان‌هاي طبيعي است. برای جلوگیری از حضور آب دو روش را مي‌توان در پيش گرفت. روش اول استفاده از پوشش‌هاي بتن مانند پوشش سطحي رزين اپوكسي و يا لاستيك آكريليك و… است. اين روش در سطوح وسيع از نظر اقتصادي به صرفه نخواهد بود. روش دوم استفاده از بتن با نفوذپذيري كم است و به اين منظور مي‌توان نسبت آب به سيمان را كاهش داد [20].

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد : بررسي دوام تيرهاي بتن مسلح تقويت شده با GFRP تحت واکنش قليايي سنگدانه ها 

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.