پایان نامه :بهره وری منابع انسانی در فاز اجرایی چرخه حیات پروژه های ساخت و ساز شهری

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بهره وری منابع انسانی در فاز اجرایی چرخه حیات پروژه های ساخت و ساز شهری

تکه هایی از متن :

 

  • عوامل مهم توسعه تیم پروژه
  • میزان بازخورد و موفقیت فنی و تخصصی بر اساس اهداف از پیش تعیین شده.

در بخش ارزیابی های عملکرد تیمی، با پیاده سازی تلاش های توسعه تیم پروژه بر اساس اهداف اولیه می توان به بازخورد موفقیت ها و تاثیر آن بر توسعه تیم پروژه رسید. اگر اهداف و محدوده‌ي پروژه، پيش‌از دراختيار گذاشتن منابع‌اصلي آن به‌روشني تعريف‌نشوند، حتي ايده‌هاي خوب مي‌توانند به نتايج بدي منجرشوند. اهداف نامشخص، به‌اشكال مختلفي تعبيرمي‌شوند. درچنين حالتي نمي‌توان انتظار داشت كه مرز بين موفقيت و شكست مشخص‌باشد. منشا بسياري از نارضايتي‌ها شفاف‌نبودن در تعريف ‌اهداف است. تعريف دقيق اهداف، محدوده‌ي كار را نيز به‌روشني بيان‌مي‌كند. محدوده‌ي پروژه، حوزه‌ دستيابي به اهداف است كه در آن چگونگي بهره‌گيري از منابع در زمان معين و براي رسيدن به كيفيت ‌خاص مشخص‌ شده ‌است.

  • بررسی عملکرد بر اساس نتیجه محوری.

اصولاً در کارهای گروهی و تیمی نتیجه کل تیم ملاک قرار می گیرد نه نتایج وظیفه اشخاص. پس با در نظر گرفتن نتیجه کل تیم که از نتیجه کار و عملکرد تک تک اعضاء سرچشمه می گیرد، می توان توسعه تیم پروژه را، نتیجه محوری بررسی کرد.

  • نحوه برخورد عوامل پیمانکار و کارفرما با نیروها.

در بخش به روز رسانی های عوامل محیطی نحوه برخورد های متقابل افراد با یگدیگر مهم است. چنانچه این برخوردها از حد طبیعی بیشتر شود، باعث به وجود آمدن معظلاتی در محیط پروژه می شود که نهایتاً بر روی منابع انسانی تاثیر نامطلوبی ایجاد می کند و بهر وری را کاهش می دهد.

  • بهبود فرهنگ کار تیمی.

تشکیل تیم‌ خوب پروژه با انتخاب افرادی توسط مدیر پروژه آغاز می‌شود. در انتخاب افراد، به ‌خصوص در مورد پروژه‌های عمرانی باید به هوش و قدرت و سرعت یادگیری آنان بیش ‌از تجربه بهاء داد. افراد باید توان کار کردن در تیم را داشته ‌باشند و به جایگاهی مناسب در تیم دست ‌یابند.  آنان باید حین ‌کار تنها متوجه کار باشند و نه درگیریهای شخصی. افراد باید بتوانند درطول مدت‌ زمان اجرای ‌پروژه ‌با علاقه کار را دنبال ‌کنند. از این‌روست که مدیر پروژه باید راهکارهای لازم برای افزایش انگیزه‌ اعضای تیم پروژه‌اش را بداند .در بخش به روز رسانی عوامل محیطی، برای اعضای تیم این فرهنگ و نگرش باید به وجود آید که رسیدن به اهداف پروژه از راه هماهنگی و همدلی در کار تیمی ایجاد
می شود. چنانچه فرهنگ کار تيمي حاکم نباشد، اگر قويترين طرحها و مديريت‌ها هم حاکم باشد نتايج چنداني حاصل نخواهد شد. گروهی از افراد ماهر ، شایسته و خوب سازماندهی‌شده ، لازمه‌ موفقیت پروژه است .

  • پایین بودن تخصص و مهارت نیروی کار.

عوامل متعددی می تواند در این مورد نقش داشته باشد از جمله سطح سواد، میزان تحصیلات مرتبط با کار، عدم استفاده از دوره های آموزشی و یا هزینه بر بودن این دوره ها. همگی این عوامل می تواند در بهره وری منابع انسانی تاثیر گذار باشد و پروژه را تحت تاثیر مثبت و یا منفی خود قرار دهد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بهره وری منابع انسانی در فاز اجرایی چرخه حیات پروژه های ساخت و ساز شهری

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.