پایان نامه عمران با موضوع ميكروسيليس

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه هایی از متن :

1-1. مقدمه

يكي از مشكلات مهم در طراحي لرزه اي و اجراي ساختمان ها، بخصوص ساختمان هاي مرتفع و پل هاي بزرگ بتني وزن مرده قابل توجه بكار رفته در آن است. از اين رو درصورت استفاده از بتن سبكي كه داراي خواص مكانيكي مطلوب باشد، امتيازات قابل توجهي را ميتوان به دست آورد كه از جمله آن كاهش در بار مرده و نيروي زلزله و به تبع آن كاهش  مقاطع در تير، ستون، دال و پي و همچنين عملكرد بهتر از نظر عايق بندي حرارتي و مقاومت مطلوب در برابر آتش است که در نهايت به اقتصادي شدن طرح منجر خواهد شد. اما با توجه به اينكه خصوصيات مكانيكي بتن غالباً با وزن مخصوص آن نسبت مستقيم داشته لذا در بتن سبك به خاطر پايين بودن وزن مخصوص اين نوع بتن از مقاومت كمتري برخوردار ميباشد. بنابراين محققان همواره در صدد بوده اند تا با استفاده از مواد افزودني به بتن سبك بتوانند خواص مكانيكي آن را بهبود بخشند.

با پيشرفت تكنولوژي و دسترسي بشر به فناوري نانو به دليل قابليت هاي ويژه اي كه پيش روي انسان قرار مي دهد، لزوم استفاده از آن در صنعت بتن به شدت احساس مي شود. علت توجه به فناوري نانو اين است كه با كاهش در اندازه ذرات، خصوصيات جديد و غيرعادي مكانيكي، الكتريكي، مغناطيسي و … مشاهده مي گردد كه در حالت عادي دستيابي به اين ويژگي ها ممكن نمي باشد.  

1-2. سبك سازي

سبك سازي يكي از مباحث نوين در علم ساختمان است كه روز به روز در حال گسترش و پيشرفت مي باشد. اين فن آوري عبارتست از كاهش وزن تمام شده ساختمان با استفاده از تكنيك هاي نوين ساخت مصالح جديد و بهينه سازي روش هاي اجرا. كاهش وزن ساختمان علاوه بر صرفه جويي در هزينه زمان و انرژي، زيان هاي ناشي از حوادث طبيعي مانند زلزله را كاهش داده و صدمات ناشي از وزن زياد ساختمان را به حداقل مي رساند[1]. سبك سازي و مقاوم سازي ساختمانها در برابر زلزله امري ضروري به شمار مي رود و در اين راستا ارتقاء سطح علمي و تخصصي در جامعه مهندسي كشور و آشنايي با سيستم ها و مصالح جديد ساختماني امري اجتناب ناپذير مي باشد. از سوي ديگر حل مشكلاتي نظير زمان طولاني اجرا و يا هزينه زياد اجراي ساختمانها در بخش مسكن نيازمند ارائه راهكارهاي گسترش استفاده از روش هاي نوين و مصالح ساختماني جديد جهت كاهش وزن، كاهش زمان ساخت و نهايتاً كاهش هزينه اجرا مي باشد. اين امر به نوبه خود موجب بهينه سازي ساخت، افزايش توليد مسكن در كشور و رسيدن به شرايط مطلوبتر در اجرا خواهد بود. ضرورت امر سبك سازي با توجه به كاهش نيروي وارد بر ساختمان در برابر زلزله تبيين مي گردد، يكي از روشهاي كاهش نيروي وارد بر ساختمان در زلزله و نيروي برشي پايه  براساس اكثر آئين نامه هاي موجود از جمله استاندارد 2800 زلزله، كاهش وزن سازه مي باشد. با توجه به اينكه ايران كشور زلزله خيزي است ساخت اماكن مسكوني با مصالح سبك بايد به عنوان يك اصل پذيرفته شود.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.