پایان نامه عمران بررسی آزمایشگاهی فرسایش در پایین دست حوضچه های آرامش برای خروجی لوله ها

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی آزمایشگاهی فرسایش در پایین دست حوضچه­ های آرامش برای خروجی لوله ­ها

تکه هایی از متن :

2-2-2-1 حوضچه های آرامش پرش هیدرولیکی (Hydraulic Jump Stilling Basin)

در حوضچه­های آرامش پرش هیدرولیکی که در نمونه­های اولیه حوضچه­های بعد از لوله­ها مورد استفاده قرار می­گرفتند جت آب توسط بخش­هایی از حوضچه در جهت عرضی پخش می­شود و شکل گیری پرش هیدرولیکی بستگی به فرود جریان و عمق جریان پایاب دارد. طول حوضچه آرامش پرش هیدرولیکی مختلف در جدول 2-1 آورده شده. می توان مشاهده کرد نسبت L/D برای این حوضچه ها از 58-5/13 متغییر است (L طول حوضچه وD  قطر لوله) این محدوده وسیع بخاطر طول نسبتاً زیاد مورد نیاز برای پخش جریان در عرض حوضچه و ایجاد پرش می­باشد. اشکال عمده این حوضچه­ها طول زیاد لازم برای پخش جریان در عرض کانال است و در حوضچه­های با چند خروجی لوله، نیاز به یک دیواره جدا کننده طولانی و پر هزینه دارند( گوئل[1]،2010).

نمونه­ای از حوضچه­های آرامش با پرش هیدرولیکی که توسط Berryhill (1963) طراحی شده اند عبارتند از :

خروجی سد Fort Peck

خروجی سد Coyote

خروجی سد Garrison (Berryhill,1963)

در حوضچه­های آرامش پرش هیدرولیکی ابتدا باید جت در عرض کانال پخش شود تا پرش هیدرولیکی ایجاد شود در نتیجه طول زیادی از حوضچه برای پخش جت لازم است که در افت مشارکت ندارد، و به همین دلیل انجمن آبادانی امریکا آزمایشاتی جهت توسعه حوضچه­های آرامش در خروجی لوله­ها انجام داد که در ادامه شرح مختصری از تحقیقات آورده شده است.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی آزمایشگاهی فرسایش در پایین دست حوضچه­ های آرامش برای خروجی لوله­ ها

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.