دانلود پایان نامه ارشد :بررسی عددی کاهش پاسخ لرزه ای مخازن ذخیره مایع در اثر به کارگیری جداساز های لرزه ای

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 بررسی عددی کاهش پاسخ لرزه ای مخازن ذخیره مایع در اثر به کارگیری جداساز های لرزه ای

تکه هایی از متن :

1-1-4-1- در زلزله  آلاسکا

تا قبل از وقوع این زلزله بزرگ عملکرد مخازن ذخیره مایع مورد تایید بود. اما در این زلزله، مخازن ذخیره مایع دچار خرابی­های قابل توجهی شدند. بیشتر مخازن از ناحیه سازه مخزن دچار خرابی شدند و تعداد اندکی از آنها در اثر نشت نامتقارن زمین و یا لغزش زمین آسیب دیدند. در یک دسته‌بندی کلی، خرابی­های مشاهده شده در این زلزله به شرح زیر است.

  • کمانش جداره در محل پایین پوسته مخزن
  • کمانش سقف­های مخروطی و محدوده­هایی از جداره مخزن که نزدیک به سقف بودند.
  • خرابی­های مشاهده شده در محل اتصال لوله­ها به مخزن

در مخازن محدودی هم پارگی اتصالات بین سقف و جداره مخزن مشاهده شد که بیشتر به خاطر کمانش جداره در زیر این اتصالات بود. این خرابی­ها بیشتر به خاطر عدم برآورد صحیح فشار هیدرودینامیک ناشی از برخورد امواج مایع با سقف مخزن رخ داد (برخورد مایع با سقف مخزن در فصل سوم مفصل بررسی شده است) . همچنین کمانش پافیلی که در قسمت قبل توضیح داده شد،در تعداد محدودی از مخازن باعث خرابی کامل مخزن شد. در مخازن مهار نشده، بلندشدگی کف مخزن تا حدود 5 سانتیمتر نیز مشاهده شد. در برخی موارد لوله­های متصل به نواحی ورودی و خروجی مخازن، در اثر حرکت­های افقی مخزن قطع شده بودند که در یک مورد، منجر به وقوع آتش سوزی بزرگی گردید[7]. در مورد مخازن مهار نشده نیز در برخی موارد سازه تا حدود 2 متر در روی زمین جابجا شده بود که در اثر این حرکت مخزن، ملحقات مربوطه کاملا قطع شده و مایع به بیرون نشت کرده بود.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی عددی کاهش پاسخ لرزه ای مخازن ذخیره مایع در اثر به کارگیری جداساز های لرزه ای

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.