دانلود پایان نامه ارشد رشته عمران با موضوع :پل ها

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

بررسی رفتار سازه های فضایی در عرشه پل ها

تکه هایی از متن :

 

2-19- نرده و جان پناه

به منظور حفاظت از وسایل نقلیه و تأمین ایمنی عابرانی پیاده لازم است اعضا و قطعات محافظ (جان پناه یا نرده) در دو لبه عرشه نصب می شود.

 

2-19-1- نرده های ایمنی

در پل هایی که سطح جاده در دو طرف به دو پیاده رو با اختلاف ارتفاع حداقل 25 سانتی متر ختم می شود، برای محافظت جان عابران پیاده باید نرده های ایمنی در دو طرف عرشه پل نصب شود. حداقل ارتفاع نرده از سطح پیاده رو 1 متر در نظر گرفته می شود. حداقل بار طراحی برای نرده ها یک بار خطی به میزان  800 نیوتن بر متر است که به صورت قائم و افقی بر لبه نرده اعمال می شود. به علاوه باید بار قائم متمرکزی به میزان 1 کیلونیوتن در هر نقطه از اجزای افقی نرده، در نظر گرفته شود.

 

2-19-2- جان پناه

در پل های بدون پیاده رو یا در مواردی که اختلاف رقوم سطح پیاده رو نسبت به سطح جاده کمتر از 25 سانتی متر بوده و احتمال انتقال اتفاقی بخشی از چرخ های وسیله نقلیه به سطح پیاده رو وجود داشته باشد، به جای نرده های ایمنی، جان پناهی مناسب در طرفین عرشه پل تعبیه می شود. جان پناه باید از مصالح فولادی با تغییر طول نسبی گسیختگی بیش از 10 درصد یا آلیاژهای سبک نورد شده با تغییر طول نسبی بیش از 6 درصد ساخته شود. حداقل ارتفاع جان پناه از سطح تمام شده لبه عرشه 70 سانتی متر و ارتفاع معمول آن بین 70 تا 100 سانتی متر است.

 

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :بررسی رفتار سازه های فضایی در عرشه پل ها

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.