پایان نامه رشته عمران با موضوع طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ

دانلود پایان نامه

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

تکه هایی از متن :

2-5 شرایط مطلوب خاک برای میخ‌کوبی

سیستم دیوارهای خاکی میخکوبی شده[1] در خاک‌های مختلفی با موفقیت اجراشده است. عموماً در این‌گونه خاک‌های مطلوب، سختی‌ها و پیچیدگی‌های ساخت به‌طور درازمدت وجود نداشته است. مواردی که میخکوبی خاک توجیه اقتصادی و فنی داشته است عبارت‌اند از:

– خاک‌هایی که در هنگام گودبرداری هر فاز، قادر به پایداری بدون حائل به ارتفاع 1 تا 2 متر به‌صورت قائم یا نزدیک به قائم برای مدت‌زمان 1 تا 2 روز باشند.

– تمام میخ‌هایی که در مقطع عرضی، بالای سطح آب زیرزمینی واقع‌شده‌اند.

– چنانچه میخ‌هایی نیز زیر سطح آب زیرزمینی واقع شوند اما آب زیرزمینی به شکل بدی بر روی سطح گود، مقاومت باندی سطح اندرکنش گروت – خاک و یا سلامتی درازمدت میخ‌ها تأثیر نگذارد مثلاً کاراکترهای شیمیایی خاک، موجبات خوردگی را ایجاد نکند.

اگرچه یک نیاز مطلق نیست اما سودمند است که شرایط زمین، پیشروی دریل بدون کیسینگ را اجازه دهد و سوراخ حفرشده برای چند ساعت توانایی پایداری بدون حفاظ را داشته باشد تا میخ‌ها درون آن‌ها نصب گردند و گروت ریزی انجام شود. به‌کرات میخ‌های توخالی خود دریل گری دیده‌شده است که در بخشی یا تمام طول سوراخ، کیسینگ [2]گذاری شده و با موفقیت نصب‌شده‌اند. بااین‌حال انتخاب نوع دریل کردن برمی‌گردد به صلاحدید پیمانکار نصاب میخ‌ها.

درواقع شرایط خاک هنگامی برای ساخت SNW مطلوب فرض می‌شود که نتایج آزمون‌های محلی، صلاحیت خاک را تائید نمایند. آزمون نفوذ استاندارد (SPT)که عدد SPT-N را به دست می‌دهد، می‌تواند برای تعیین شرایط مطلوب خاک اعتمادپذیری لازم را داشته باشد.

بر اساس معیارهای عمومی فوق‌الذکر، تقسیم‌بندی خاک‌های مطلوب برای ساخت SNW ها به‌صورت ذیل است.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.