سایت های خرید و فروش ارزهای دیجیتال مجوز قانونی ندارند

دانلود پایان نامه

رئیس پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه تا الان سازو کارای مشخصی واسه “رمز ارزها” در کشور تعیین نشده و از طرف نهادهای مسئول درحال بررسیه، گفت : تا الان واسه هیچ سایت اینترنتی در این بخش مجوز قانونی صادر نشده یعنی وب سایتای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مجوز قانونی ندارن.

دیجیتال

سردار ” سیدکمال هادیانفر” ، گفت: امروزه بعضی از افراد و شرکتای خارجی با راه اندازی فناوری “بلاک چین” مبادرت به تولید “رمز ارزها” کرده و در صرافیای آنلاین اینترنتی در جهان که تحت سلطه آمریکا هم هستن و اجازه دسترسی به کاربران ایرونی رو هم نمی دن، با عناوین “کریپتو کارنسی” مبادرت به خرید و فروش می کنن که این عناوین در ایران به ارزهای دیجیتال معروف شده.

ایشون با بیان اینکه فناوری “بلاک چین” در بخشای جور واجور مثل اقتصاد، تامین پول و پله و سرمایه ، صنایع پزشکی و … کاربرد داره، اضافه کرد:هرچند ارزهای رمزنگاری شده به عنوان روشی آسون واسه پرداخت هزینه ها، خرید آنلاین و آفلاین، سرمایه گذاری، معامله گری و نقل و انتقال پول بین دو طرف رواج پیدا کردن و می تونه فرصتی واسه بعضی از کشورا هم باشه ولی آزاد بودن شبکه “رمز ارزها” مخصوصا “بیت کوین” به معنی اون هستش که اینا متمرکز نیستن و به تعبیر دیگه صاحب ندارن و در بعضی از اخبار منتشره واسه مردم جهان اعلام شده که هیچ گونه کنترل و نفوذی در این بخش وجود نداره.

رئیس پلیس فتا ناجا ادامه داد: باید دقت داشت که این “رمز ارزها” بدون پشتوانه بوده، نبود وجود نفوذ و کنترل بر این ارزها هم معنا نداره طوری که دستکاری در قیمتا (ایجاد نوسانات بسیار بالا در قیمت این ارزها در صرافیا ) و پشتیبانی از تحریمای موسوم به UN Security Council Sanctions list and OFAC و هم اینکه تحریم کاربران ایرونی و قطع دسترسی اونا به وسیله کشورای صاحب نفوذ در این بخش نشون دهنده نفوذ و کنترل بر “رمز ارزها” بوده و موجب افزایش فوق العاده خطر واسه فعالیتای سرمایه گذاری و سفته بازی در بخش رمز ارزها شده.

قیمت

سردار هادیانفر اضافه کرد: مردم عزیزمون، شرکتای خصوصی و دولتی مراقب اپلیکیشنا، نرم افزارا، وب سایتای اینترنتی، رباتای تلگرامی، فیشینگ وب سایتا و ایمیلا، تبلیغات سئو وب سایتا، افزونه های مرورگرها که بعضی افراد سودجو تحت عناوین مختلفی مثل استخراج و دریافت بیت کوین و ایردراپای رایگان و امثالهم با به کار گیری بدافزارهای آلوده مبادرت به سوء به کار گیری سیستمای رایانه ای و سرورای شرکتا واسه استخراج رمز ارزها می کنن، باشن و هرچیزی رو بدون علم و اطلاع از اون دانلود و استفاده نکنن.
بیت کوین

این مقام ارشد انتظامی مطرح کرد: در مورد ذخیره و نگهداری” رمز ارزها ” در صرافیا و کیف پولا بخاطر بومی نبودن و خارج از دسترس بودن اونا واسه کاربران ایرونی، احتمال کلاهبرداری با به کار گیری وسیله و روشای دسترسی غیرمجاز هست.

ایشون یاد آور شد: افراد فعال در این بخش باید دقت داشته باشن که اکسچینجا (تالارهای معاملاتی، صرافیای انلاین) و کیف پولا گلوگاهای اصلی “کریپتوکارنسی” هستن، هر لحظه احتمال کلاهبرداری از طرف انان و از دست رفتن سرمایه سرمایه گذاران متصوره.

رئیس پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه تا الان ساز و کارای مشخصی واسه “رمز ارزها ” در کشور تعیین نشده و از طرف نهادهای مسئول درحال بررسیه، گفت : تا الان واسه هیچ سایت اینترنتی در این بخش مجوز قانونی صادر نشده.

بشتر بخونین: سرقت از صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی و سقوط ارزش بیت کوین

سردار هادیانفر گفت: آدمایی که قصد فعالیت در این بخش رو دارن حتما با مطالعه و علم کافی وارد این بخش شده و موقع خرید “رمز ارزها” از یه فرد، با اون به صورت روبرو دیدار کرده و معامله رو به صورت حضوری بکنن.

:حالا وب سایتای اینترنتی، کانالا و گروه هایی در شبکه های اجتماعی مخصوصا شبکه اجتماعی تلگرام که خود در کشور ایران فیلتره، در این مورد راه اندازی شده و فعالیت می کنن که هیچ گونه مجوزی از طرف هیچ نهادی واسه اونا تا الان صادر نشده و حتی بعضی از وب سایتای هم برابر بررسیای انجام شده مبادرت به کلاهبرداری می کنن.

کشور ایران

رئیس پلیس سایبری کشور ادامه داد: مردم عزیز کشورمون توجه داشته باشن بعضی از افراد در کانالا و گروه های شبکه های اجتماعی و حتی وب سایتای اینترنتی مبادرت به ثبت نام از افراد واسه خرید و فروش رمز ارزها با اخذ مدارک هویتی کرده و از همون مدارک سوء استفاده می کنن.

ایشون خاطر نشون کرد: آدمایی هم که در مورد فروش “رمز ارزها ” فعالیت دارن باید توجه داشته باشن که بعضی از افراد سود جو با به کار گیری مدارک هویتی و کارت بانکی بقیه افراد و یا حتی جعلی مبادرت به خرید می کنن.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره اینکه خرید پولای مجازی مانند اینه که مردم ریال خود رو به دلار تبدیل کرده و بعد چند کد صفر و یه دریافت کنن، گفت: معلوم نیس که سرنوشت این سرمایه چی می شه همونطور هم که یه چند وقت پیش گفته شد این بازارها دارای نوسانات خیلی بالایی بوده و هستن و این رو به روشنی در ماه های گذشته هم تماشاگر بودیم که قیمت بیت کوین افت بسیار سنگینی داشته و افراد سرمایه گذار در این بخش دچار ضررهای سنگینی شده و سرمایه خود رو از دست داده و این سرمایه هم به صورت ارز از کشور خارج شده.

دلار

سردار هادیانفر گفت: نظر و موضع دولت هم در مورد رمز ارزها مشخصه و اگه بنا باشه قانونی در این مورد ارسال بشه و یا صرافیای در فعالیت کنن، بانک مرکزی باید بر اون نظارت کنه تا سرمایه شهروندان تضمین شه؛ ضمن اینکه پلیس فتا همیشه در بخش رسیدگی و مقابله با جرایم رایانه ای در کنار مردم عزیزمونه پس با اشرافیت بر موضوع با هرگونه کلاهبرداریا و سوء استفاده برخورد قانونی کرده و اجازه نمی ده تا با سرمایه و امنیت سرمایه گذاری مردم، بعضیا سودجو در خارج و داخل کشور بازی کنن.

سرمایه گذاری

منبع: gerdab.ir

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.